Tina, Klara in Anuša o judo taboru Rakitna 2016

Klara in Anuša o judo taboru na Rakitni 2016

Ponedeljek Imeli smo sestanek. Potem se šli igrat. Šli smo se igrat na igrišče. Zvečer smo se tuširali. Učiteljica nam je prebrala pravljico. Torek Zgodaj zjutraj smo šli na tek. Po teku smo šli na zajtrk. Po zajtrku smo šli na pohod. Po pohodu smo se šli kopat v jezero. Zvečer smo se šli tuširat. Sreda Zbudili smo se ob 7.00, učiteljica nas je peljala do škratkove hišice. Na hišici je pisalo: ¨Enkrat, enkrat je bil en majhen škrat.¨ Nato smo imeli kviz in fantje so nas premagali, zato ker je Aleksov oči pri nas štel na glas. Četrtek Danes smo se lahko zbudili ob 8.30. Oblekli smo se in šli na zajtrk. Pred pohodom smo imeli judo trening. Potem smo šli na pohod. Zdaj imamo počitek, drugi izdelujejo stvari. Kmalu se gremo kopat. Učiteljici Helena in Viki sta se odločili, da imamo malo kviza, pižama parti in risanko. Petek Jutri je zadnji dan. Konec.

Napisali: Klara (7 let) in Anuša (9 let)

[envira-gallery id=”415″]

Tina o judo taboru na Rakitni 2016

V ponedeljek 25.6.2016 smo se ob 7.00 zjutraj dobili pred našim klubom. Trenerke so nas z avtom odpeljale na Rakitno. Ko smo prispeli, smo se razpakirali in si ogledali sobe. Nato smo odšli na kosilo. Zraven pa smo pili cedevito ali pa vodo. Po kosilu je sledil počitek. Fantje so nam takoj začeli nagajati. Trkali so nam po vratih in nas opazovali skozi okno. Po počitku smo odšli na igrišče. Igrala niso bila nova, ampak smo se vseeno zabavali. V zagrajenem prostoru so kraljevale koze in prašiči. Tam so imeli tudi konje. Poleg igrišča za nogomet, je bila tam tudi plezalna stena. Tam je bila zgrajena hiša Muce copatarice. Prišel je čas za večerjo. Spat smo šli ob 9.00, do takrat pa smo gledali risane filme.Drugo jutro smo odšli na tek. Ko smo se vrnili je bil zajtrk že pripravljen. Po zajtrku nam je trenerka Helena povedala, da bomo imeli ocenjevanje sobe. Naši tekmeci so bili fantje. Nato smo se oblekli v kimone in odšli v telovadnico. Čez pol ure je bilo treninga konec. Da bi se nadihali svežega zraka smo odšli do jezera. Tam smo si kupili sladoled. Ko smo ga polizali, smo pohiteli domov, saj nismo hoteli zamuditi kosila. Po kosilu smo šli na igrišče. Čez eno uro smo odšli v našo dnevno sobo. Tam smop si naredili vreče za naše izdelke. Narejena je bila iz starih majic. Potem je bila na vrsti malica. Tisti dan se je res veliko dogajalo. Res smo počeli veliko stvari, zato smo bili presenečeni, da je že čas za večerjo.Naslednji dan smo po zajtrku izvedeli, da gremo na hrib. Trenerka Viki nam je povedala, da se imenuje Rotovc. Po dveh urah smo prispeli čisto na vrh, ostali so jedli naktarino, jaz pa sem splezala na drevo. Usedla sem se v veliko rogovilo in začela jesti. Na poti nazaj smo pokukali v opazovalnico. Bili smo na koncu svojih moči, zato smo si razdelili grisine. Ko smo prispeli domov, je napočil čas za kosilo. Po popoldanskem počitku smo odšli na igrišče. Kmalu je napočil čas za večerjo. Naslednje jutro smo po zajtrku izvedeli, da se bomo lahko ohladili v jezeru. Sledilo je kosilo. Po kosilu smo se obleki v kimone. Trening smo imeli zunaj. Bilo je res zabavno. Nato smo delali figure iz perlic. Jaz sem naredila: konja, morskega konjička, zvezdico in šestkotnik.   

Napisala: Tina, 9 let

[envira-gallery id=”404″]