EP v katah in Kodokan seminar, Sarajevo (10. in 11.6.2024)

V ponedeljek in torek, 10. in 11. junija, je v Sarajevu potekalo Evropsko prvenstvo v katah. Udeležila se ga je tudi slovenska kata reprezentanca. Naša člana, Tina Jaklič in Benjamin Mehić, sta v ponedeljek nastopila v senior skupini Nage no kata. Prikazala sta odlično kato, vendar se tokrat žal nista uvrstila na zmagovalni oder. Na Evropskem prvenstvu je, tako v predtekmovanju kot v finalu sodil tudi naš predsednik, EJU sodnik Darko Krašovec. Naš član, EJU in IJF sodnik, Igor Albreht, pa je opravljal vlogo EJU komisarja.

V torek pa sta Tina in Benjamin skupaj s štirimi člani ŠD Polyteam nastopila v ENBU kati. Slovenska ekipa je trenirala pod mentorstvom Darka Krašovca in Igorja Albrehta.

Tina in Benjamin sta se nato v sredo in četrtek udeležila kata seminarja, ki so ga vodili mojstri iz japonskega Kodokana. Na štirih treningih sta se podrobno posvetila svoji kati in jo pod budnim očesom senseia Chikara Kariya izpopolnila.

Vsem iskrene čestitke!