Članek Gastona Descampsa v reviji „The Arts and Sciences of Judo“

Naš trener in član kluba, Gaston Descamps, je objavil članek v znanstveni reviji Mednarodne judo zveze „The Arts and Sciences of Judo“.

Gastonov članek z naslovom “Empowering a Judo Athlete with an Intellectual Developmental Disorder to Become a Judo Teacher” raziskuje, kako športnike z intelektualnimi razvojnimi motnjami vključiti v judo in jih usposobiti za učitelje juda. Članek se osredotoča na:

  • Vključevanje športnikov: Metode za vključevanje športnikov z intelektualnimi razvojnimi motnjami v judo programe.
  • Usposabljanje za učitelje: Pristope za pomoč tem športnikom pri razvoju veščin za poučevanje juda.
  • Osebni razvoj: Vpliv juda na samozavest, socialne veščine in neodvisnost teh športnikov.

Njegovo delo kaže, kako pomembno je vključevanje vseh športnikov in nenehno iskanje novih metod za izboljšanje treningov. Ponosni smo, da imamo v našem klubu tako izjemnega posameznika, ki prispeva k razvoju juda.

Članek si lahko preberete na: ČLANEK