Okrogla miza specialne olimpijade Evropa Evrazija (SOEE)

V sredo, 28. 10. 2020, na 150. obletnico rojstva mojstra Jigora Kana in svetovni dan juda, sta naša člana  Judo kluba Sokol, Adrijan Luc Praper Gulič in Benjamin Mehić, sodelovala na drugi okrogli mizi, ki jo je organizirala Specialna olimpijada Evrope in Evrazije (SOEE), tema okrogle miza pa je bila Power of Youth Unified Sports. Uspešno sta zastopala Judo klub Sokol kot predstavnika slovenske inkluzije. Okrogla miza je letos zaradi situacije s koronavirusom potekala po ZOOM-u. V novembru je načrtovana še zadnja, in sicer tretja debata.

Tokratna okrogla miza je bila za nas pomembna, saj sta drugi del, to je debata, vodila prav Adrijan in Benjamin. Z ekipama iz Italije in Cipra sta izmenjala svoje izkušnje in ideje o širjenju inkluzije v prihodnosti. 

Našima judoistoma se zahvaljujemo za izjemno delo na področju inkluzije, prav tako pa gredo zahvale tudi njuni mentorici, Viktoriji Pečnikar Oblak, Judo kluba Sankaku Ljubljana.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj odgovor