JUDO KATA Seminar, Vinkovci 2022

V soboto smo se udeležili mednarodnega seminarja v Judo Katah v Vinkovci.  Tako so zapisali:

Sudački kata seminar – Vinkovci 2022.
U prostorima Sokolskog doma u Vinkovcima u terminu 7.-9.1.2022. godine održava se Sudački kata seminar u organizaciji Hrvatskog judo saveza.

Voditelji seminara su:
Slaviša Bradić, 7.DAN, predsjednik Komisije za Dan pojaseve HJS i Kata ekspert IJF
Davor Marinić, 7. DAN, član Komisije za Dan pojaseve HJS i reprezentativac Hrvatske
Igor Albreht, 5. DAN, Kata sudac IJF Kandidati za stjecanje/produženje sudačkih licenci su Sandra Uršičić i
Zoran Grba iz Rijeke koji su osvajači 3. mjesta u Ju-no kati naEuropskom prvenstvu 2020. godine te
Karlo Lacković 4. DAN iz Sv. Nedjelje
Dio programa seminara je i polaganje ispita za stjecanje majstorskih pojaseva kojemu će pristupiti slijedeći kandidati iz našeg kluba: Ana Kobak, Diana Pavlović i Lara Kopčić iz Vinkovaca u Nage no kati za 1. DAN te Marina Drašković Iz Velike Gorice.
Seminaru su nazočili vrhunski znalci juda iz SLO i BIH: Mojmir Kovač, Rober Kojc, Darko Krašovec te Siniša Đukić.
Promatrajući prisutne zaključili smo da su svi nesebično dijelili svoja znanja i nadograđivali vlastita. Ovim putem se zahvaljujemo na dodijeljenom domaćinstvu Hrvatskom judo savezu koji nas je prepoznao te na ovaj način omogućio podizanje razine znanja o tehnikama juda i našim članovima i trenerima kluba, rekao je predsjednik kluba Judo kluba „Vinkovci“ Tomislav Čuljak. Naime, Judo klub „Vinkovci“ dugi niz godina ima vrlo uspješne natjecatelje/reprezentativce u katama koji su također nazočili ovom seminaru i pripremaju svoje i nove kate u kojima će se uskoro natjecati na PH u katama u ožujku u Rijeci, a to su: Davor Marinić7.Dan, Zdenko Grgetić 5.Dan, Ivana Kalinić 3.Dan, Ivana Majstorović 3.Dan, Tatjana Lovrić Jovanović 3 Dan, Dario Hajduk 1.Dan, Goran Jović 1.Dan i dr., a iz godine u godinu pridružuju im se i mlade snage čime nastavlja uspješna tradicija juda u Vinkovcima duga točno 50 godina.

Veseli smo da smo dobili povabilo za udeležbo.