DRŽAVNO PRVENSTVO V KATAH 2021

V nedeljo, 23. 5. 2021, smo se judoisti Judo kluba Sokol udeležili državnega prvenstva v katah, ki je potekalo v Ravnah na Koroškem. Člani so pridno trenirali celo leto, JK Sokol pa je bil zaradi tega zastopan v vseh katah, razen v Koshiki-no-kati, v kateri je nastopil le en par.

Naši tekmovalci so skupno osvojili kar 7 medalj, na kar smo izredno ponosni. Uvrstitve:

  1. Nage no kata:

Tina Pestotnik in Martin Pečnikar – 2. mesto

  1. Kime no kata:

Darko Krašovec in Tina Pestotnik – 2. mesto

  1. Kodokan goshin jutsu:

Benjamin Mehić in Darko Krašovec – 1. mesto

Živa Vilfan in Tina Pestotnik – 3. mesto

  1. Ju no kata:

Darko Krašovec in Benjamin Mehić – 1. mesto

Letošnje državno prvenstvo pa je bilo posebno, saj je bilo prvič organizirana tudi skupina, v kateri so lahko tekmovali člani inkluzivnega juda. V Nage no 3G (Special needs) kati sta tekmovala dva para iz našega kluba JK SOkol, ki sta se odlično odrezala:

Matej David in Darko Krašovec – 1. mesto

Aljaž Colarič in Tina Pestotnik – 2. mesto

Čestitamo!