Zgodovina kluba

Prva vadba juda se je pričela na poziv takratne krajevne skupnosti Zelena jama leta 1987 kot sekcija Judo kluba Golovec. Leta 1993 je sekcija postala že tako številčna, da smo krajani ustanovili samostojni Judo klub Sokol. Prvi predsednik kluba in soustanovitelj je bil Mihael Košak. Zdaj je predsednik Vojko Rogelj.

S pomočjo dobrega strokovnega kadra smo poleg Judo centra v Zeleni jami ustanavljali tudi judo sekcije po šolah izven centra. Judo sekcije v Osnovnih šolah Vide Pregarc, OŠ Šmartno Pod Šmarno goro, OŠ Zadobrova , OŠ Fužine in OŠ Dobrava so vzgojile veliko dobrih tekmovalcev, ki so zelo uspešno nastopali doma in v tujini. Nekatere sekcije so se tako dobro razvile, da so kasneje postale samostojni klubi.

Od leta 1993 do 2010 so se v našem klubu kalili bodoči trenerji in sodniki . Nekateri trenerji pa so celo s pomočjo Judo kluba Sokol ustanovili nove klube, ki danes delujejo zelo uspešno.

Ob ustanovitvi kluba so delovali naslednji trenerji:

• Rogelj Vojko - 5. DAN , član izpitne komisije za pasove v Judo zvezi Slovenije, sodnik in inštruktor za samoobrambo na področju varovanja premoženja
  • Košak Mihael - 5. DAN in sodnik - kasneje je ustanovil Malo šolo juda
  • Četić Božo - 2. DAN in sodnik - kasneje je ustanovil Judo klubu Fužinar
Kasneje so se nam pridružili naslednji trenerji:
  • Antuničević Peter - 2. DAN - kasneje je ustanovil Judo klubu Tatami
  • Čergič Brane - 2. DAN in inštruktor za samoobrambo na področju varovanja premoženja
  • Rogelj Aljaž - 2. DAN in sodnik
  • Kocjančič Damir - 2. DAN in inštruktor za samoobrambo na področju varovanja premoženja
  • Čekić Srđan - 1. DAN in inštruktor za samoobrambo na področju varovanja premoženja
  • Hatič Vanja - 1. DAN
  • Pečnikar Oblak Viktorija- 1. DAN
  • Bojan Popovič - 1. DAN JU-JITSU
In inštruktorji juda:
  • Jug Denis - 1. KYU
  • Pečnikar Martin - 1. DAN
  • Špojlar Brigita - 1.KYU
  • Pečnikar Robert - 2.KYU
  • Pevc Klemen - 2. KYU
  • Korun Lana - 1. KYU
Drugi sodelavci
  • Helena Lenarčič
  • Helena Crček
  • Anja Moškerc
  • Tina Pirnat

Judo klub Sokol je že od ustanovitve član Judo zveze Slovenije, Športne zveze Ljubljane in ko se je ustanovila Judo zveza Ljubljane, tudi član te organizacije in ima status društva, ki deluje v javnem interesu.